Skip to content

Skeitparks – droša vide bērniem un jauniešiem

vai skeitpraks ir droša vide bērniem un jauniešiem

Skeitparks ir droša vide

Mīts par skeitparkiem ir tāds, ka tie veicinot noziedzību un citas nelikumīgas darbības. Protams, pastāv iespēja, ka vietā, kur pulcējas jaunieši, ir iespējams sīkais huligānisms, bet tajā pat laikā nodrošināt vietu pozitīvām aktivitātēm ir labākais veids kā ierobežot nelikumīgu uzvedību jauniešu vidū. Nepatikšanas rodas, kad jaunatnei nav ko darīt un nav kur iet.

Nav noslēpums, ka bērniem, kuri nodarbojas ar komandas sporta veidu, nav laika iekulties nepatikšanās. Taču izrādās, ka nav obligāti bērns pret savu gribu jānodabrina futbola vai basketbola laukumā. Aktivitātes, par kurām vecāki iespējams neiedomājas, ir skeitbords, kas varētu būt tieši tas, kas pusaudžiem nepieciešams un varētu ineresēt.

Pētījumi atklāj, ka skeitbords ir viena no aktivitātēm, kas varētu palīdzēt bērniem izvairīties no nepatikšanām.

Skeitparki var nodrošināt drošu vidi, lielākā daļa traumu notiek ārpus skeitparkiem, kur vieta nav piemērota skrituļošanas aktivitātei. Skeitbords kā aktivitāte notiks neatkarīgi no tā, vai skeitparks eksistē vai nē, tapēc labākais veids, kā nodrošināt jauniešu drošību, ir nodrošināt viņiem piekļuvi drošai un kvalitatīvai telpai, lai turpinātu un attīstītu savas fiziskās un sociālās spējas.

Jauniešiem ir jābūt ārā – jātiekas ar vienaudžiem, jāsmejas, jākustas un jāļaujas bezrūpīgām nodarbēm.

Kāpēc skeitparki ir nozīmīgi

Skeitparki šodien ir vieta sociālajai mijiedarbībai jauniešu vidū, kas palīdz attīstīt uzticības pilnas un saliedētas draugu grupas. 

Skeitbords ir unikāla aktivitāte, jo tā apvieno spēcīgu fizisko piepūli ar koordināciju un līdzsvaru. Sarežģītu triku izpilde prasa aktīvu koncentrēšanos un prāta spējas.

Būtiskākās drošības prasības skeitparkos

Lai skeitparks būtu droša vide jauniešiem, svarīgi ievērot pamatprasības, ko apraksta Eiropas drošības standarts EN14974.  Šeit uzskaitīšu tikai dažas no prasībām, taču pilnīgu priekštatu var iegūt, iepazīstoties ar standarta saturu.

Citi noderīgi raksti